Marcin WronaI

7,3
442 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Marcin Wrona

Wrona w formie :)

" Marcin Wrona wyreżyseruje film "Demon", adaptację dramatu "Przylgnięcie" Piotra
Rowickiego. Fabuła oparta będzie na metaforycznym motywie dybuka, ducha zmarłego, który
opanowuje ciało żyjącego człowieka. Zdjęcia mają być realizowane w tym roku.

- Wstępnie zaplanowaliśmy je na okres sierpień-wrzesień - powiedział PAP reżyser. Zdjęcia
będą kręcone w Małopolsce i w Warszawie.

Akcja filmu, osadzona w czasach współczesnych, rozegra się "wokół próby odtworzenia
mechanizmów prowadzących ludzi do zbrodni w imię - w ich pojęciu - przetrwania grupy" -
tłumaczył Wrona. Głównym bohaterem będzie małomiasteczkowy przestępca, Pyton.

- Scenariusz nawiązuje do polskiej tradycji dramaturgicznej, przesyconej zmarłymi
powracającymi, by rozwikłać traumę następnych pokoleń - opowiadał reżyser.

"Demon" ma być dramatem z elementami kina grozy i farsy. - Na obecnym etapie jest to
koprodukcja polsko-francusko-izraelsko-angielska - powiedział reżyser. Nie podał jeszcze
nazwisk aktorów, którzy zagrają w "Demonie"."
źródło: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/158598.html%0A

Farbiarka

Błąd w tytule , oczywiście na podstawie dramatu Przylgnięcie, nie Demon. Edycja postów niestety nie działa.

Farbiarka

sceny próbne: http://vimeo.com/69229212

in24

No świetnie, że coś kręci. Jego film "Chrzest" był świetny. Szkoda tylko, że nie idzie w coś w tych klimatach. Albo we własne pomysły, tylko teraz para się jakąś adaptacją. Wolałbym zobaczyć jego świeży pomysł. Kino w stylu "Mojej krwi" czy "Chrzestu" właśnie.

Farbiarka

buhaha... chyba nie wierzysz w to, ze Wrona ze swoja wrazliwoscia dresa jest w stanie zrobic metafizyczny, wrazliwy film.

diepole

Opis jest skopiowany z portalu e-teatr.pl, więc raczej nie stanowi wyrazu mojej wiary lub niewiary we wrażliwość Wrony, chciałam tylko podrzucić informację zainteresowanym ;) No chyba że chodzi Ci o stwierdzenie "Wrona w formie", fakt, dość entuzjastyczne, ale ów entuzjazm wynikał bardziej z faktu wyboru reżysera - tj. wyboru tekstu do adaptacji. Niemniej możesz mieć słuszność. Metafizyczny, wrażliwy film? Pewnie raczej thriller lub horror. Oby nie prostacki.

Farbiarka

am pewnosc ze bedzie prostacki, patrzac na dokonania Wrony do obecnej wili. To specyficzne widzenie swiata, nie oryginalne i pelne zapozyczen.Do swojego braku wrazliwosci powinien miec scenarzyste, ktory mu ta luke wypelni.W/g mnie nawet horror i thriller moga byc zrealizowane subtelnie, z pomyslem itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones