PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766000}

Czarna lista: Odkupienie

The Blacklist: Redemption
7,2 667
ocen
7,2 10 1 667
Czarna lista: Odkupienie
powrót do forum serialu Czarna lista: Odkupienie

I jak wrażenia po finale? Jak wrażenia ogólnie po spin-offie "Czarnej listy"?

Podobał mi się ten spin-off - był zdecydowanie przemyślany jeśli chodzi o całą koncepcję tj. sprytnie wykombinowano, aby w przerwie od 'Czarnej listy' wstawić inny serial dziejący się w tym samym 'uniwersum'. Nie, żeby był odkrywczy czy coś, ale miał swoje miałkie plot-twisty i przede wszystkim: miał dużo scen akcji (chyba średnio 3 na odcinek), co bardzo lubię w tego typu produkcji (ponadto były satysfakcjonujące).

Sama organizacja i pomysł na rodzinę Tomka był najzwyczajniej w świecie od czapy ale nie zaprzeczam, wkręciła mnie ta historia (chyba głównie za sprawą Terry'ego O'Quinna aka pamiętnego Locke'a z "Lost"). Końcówka finału nie zaskoczyła - nawet podczas seansu zakładałem, że Howard nie ma do końca czystych intencji. Nie mniej najlepsze jednak w tym wszystkim jest to, że i Susan przedstawiona została niejednoznacznie i wychodzi na to, że Tom ma patologicznych rodziców :P
Ciekawi mnie też, jak ten niby cliffhanger w finale będzie odzwierciedlony w "The Blacklist" - poruszą mocniej kwestię Toma, który dowiedział się czegoś nowego o ojcu czy raczej 'udamy, że tego nie było'. Już za kilka dni się przekonam/y.

Bohaterowie ze spin-offu przypadli mi do gustu i cieszę się, że większość była najpierw wprowadzona w oryginalnym serialu. Solomon zyskał w moich oczach jeszcze bardziej :D

Ogólnie podoba mi się koncepcja tego spin-offu, który nie jest 'pełnoprawnym' serialem obok oryginalnego, a raczej uzupełnia lukę kiedy ten drugi ma przerwę związaną z kręceniem kolejnych odcinków. W ten sposób widz nie ma przerwy związanej ze światem przedstawionym w 'Czarnej liście' :) I muszę zaznaczyć, to serial pokroju swojego oryginalnego dzieła: nic ambitnego ale (zazwyczaj) przyjemnie się ogląda (lub oglądało, jeśli to jednorazowe). Tom Keen to dodatkowy plus (a raczej Christopher.. mimo, że kiedyś był też Jakubem xd).

matiiii

Zgadzam się.Kto wie?Może się kiedyś okaże,że ojciec toma jest na liście Reddingtona :D

bonarx

Nie zdziwiłbym się, haha :D

matiiii

dla mnie spin off lepszy niz oryginał bo juz mnie znudzili głowni bohaterowie z orygianłu :) tutaj akcja zywsza i nie nudna jak w oryginale

matiiii

Dopiero w listopadzie zebrałem się na obejrzenie spinoffu będąc po 5x05 głównego serialu i do szedłem do wniosku, że nic się nie nałożyło ani nie umknęło. Ciekawi mnie kontynuacja i jej moment. Może w Howarda (który ma jakiś plan i skrywa go przed Tonem) wstąpił duch i ma nikczemny plan, tak jak to było w Lost z Lockiem i będzie w stanie zrobić wszystko żeby tego dokonać.

matiiii

Jeśli ktoś ogląda "czarną listę" to w którym momencie zacząć oglądać "odkupienie"?

kamikadze36

Najlepszym chyba byłoby tak, jak był pierwotnie emitowany w stosunku do Czarnej listy tj. gdzieś w połowie 4 sezonu tego serialu (jest też chyba wtedy moment, kiedy Tomek mówi do Liz, że musi pozałatwiać swoje sprawy - wtedy też Blacklist miało przerwę w emisji w USA i zamiast niego był emitowany ten spin-off). Ale oprócz tej sceny jest to zamknięta historia (na ile to było możliwe) więc, teoretycznie, chyba można oglądać byle kiedy od drugiej połowy 4 sezonu (ponieważ widz oglądający oryginał zna już postacie Susan czy Solomona a w pierwszej połowie 4 sezonu BL przewinął się gdzieś tam ojciec Toma).

matiiii

dzięki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones